Forradalmi technológia a jövő épületeihez
A légtechnikai rendszerek hatékony működése ma már nem csak kényelmi kérdés – energia, költség, és környezetvédelem szempontjából is kulcsszerepet játszanak. Itt lép színre az Aeroseal technológia, amely a szivárgó légcsatornák tömítését belülről, bontás nélkül végzi el – elképesztő pontossággal és gyorsasággal.
Miből is áll ez az anyag?
Az Aeroseal egy vízbázisú, nem toxikus polimer részecskékkel dolgozik, melyek a levegővel bejuttatva csak ott ülepednek le, ahol szivárgás van. Semmilyen káros melléktermék nem keletkezik, és a rendszer teljes mértékben megfelel az épületgépészeti és egészségügyi előírásoknak. Igen, még kórházakban is használható!
Villámgyors kivitelezés
Egy átlagos épület légcsatorna-rendszerének tömítése akár egyetlen nap alatt elvégezhető – bontás, zaj, por és leállás nélkül. A folyamat végén egy részletes, hitelesített szivárgásmérési jegyzőkönyvet is kapsz, így pontosan tudod, mit nyertél.
Mikor térül meg?
Ez az, ami igazán megdöbbentő: az Aeroseal technológia már 2-3 év alatt megtérülhet, de a legtöbb esetben maximum 5 év alatt garantáltan visszahozza az árát a fűtési és hűtési energiaköltségek csökkenése révén. És utána? Évtizedeken át csak spórolsz.
(A valóságban akár 1-2 év is lehet, de mi szeretünk szerények maradni )
Környezetbarát és fenntartható
Az Aeroseal nem csak pénzt, hanem CO₂-t is megspórol – évente akár több tízezer tonnával kevesebb szén-dioxid juthat a légkörbe, ha országszerte alkalmazzuk. Ez az épületüzemeltetés zöld jövője – itt és most.
Ha kíváncsi vagy, mennyit spórolhatna a te épületed, kérj ingyenes felmérést most – és zárd le a szivárgást örökre!
A légcsatorna szivárgás az épületekben
Egyetlen szereléskor használt kis csavar után szabadon maradó furaton 1 m³/h levegő távozik 1000 Pa-os üzemi nyomás esetén a légcsatornákból!
Ha a tervezett, kívánt légmennyiség helyett 10%-kal több levegőt kell megmozgatnunk, az energiafelhasználás 33%-kal emelkedik, 15% szivárgás esetén ez az érték már 52%
Az energiahatékonyság javítása érdekében számos intézkedés történt és történik az Európai Unióban és azon belül Magyarországon is. Energiahatékonyság szempontjából a légcsatorna-hálózatok egyik fontos kérdése a rendszerek légtömörsége, amire korábban nem helyeztek nagy hangsúlyt. Ma Magyarországon a középületek, irodaházak és ipari üzemek, kórházak és rendelőintézetek kb 19.000 épületben tevékenykednek. Ezen az épületek kétharmada vagy több 10 évnél idősebb, a légcsatorna hálózata nem felel meg a ma használt követelményeknek, valószínűleg "B" vagy "A" minősítést kapnának.
Amennyiben ezek az épületek légcsatorna felújításon, vagy légcsatorna tömítésen esnének át, döbbenetes mennyiségű CO2 gáztól menthetnénk meg bolygónkat ! A becslés : 30 000 tonna-55 000 tonna CO2, ez az eredmény tartalmazza a jelen állapotban feleslegesen felhasznált fűtési és hűtési energiát és a magasabb fordulatszámon működtetett ventilátorok működéséhez szükséges többlet energiának pazarlását is.
Az Aeroseal technológia története az 1990-es évek közepére nyúlik vissza, amikor az amerikai Lawrence Berkeley Nemzeti Laboratóriumban kutatók egy olyan módszert dolgoztak ki, amely képes volt a légcsatornák rejtett szivárgásait belülről, bontás nélkül tömíteni. A cél az épületek energiahatékonyságának javítása volt, mivel a szivárgó légcsatornák jelentős energiaveszteséget okoztak. Az innováció lényege, hogy mikroszkopikus részecskék egy fúvott levegőárammal jutnak el a szivárgásokhoz, ahol összegyűlve tömítik a réseket. Az Aeroseal 1997-ben vált kereskedelmi technológiává, és azóta világszerte elismert megoldássá nőtte ki magát, több százezer lakó- és középület energiahatékonyságát javítva. Az innováció több díjat is nyert, és mára a fenntartható épületgépészet egyik kiemelkedő technológiájává vált.